O nás

Chovatelskou stanici Dragonbeard jsem založila v roce 2015.

Ovšem v naší rodině byli čtyřnozí přátelé vždycky. U prarodičů to byla lovecká plemena. U nás to byli jezevčíci a od roku 1996 také chodští psi – pes Aron Alenyjan a v roce 2001 fenka Conny Stamo – Bud.

Doufám, že náš domov zase někdy ,,choďák“ rozveselí.

Ale zpět k bearded colliím…

Vše začalo v roce 2003 při studiu na vysoké škole v Českých Budějovicích. Tam jsem poprvé viděla bearded collii. Byla to láska na první pohled. Následovalo období, kdy jsem se snažila sehnat co nejvíce informací o tomto plemeni. Knihu Bearded collie od Pavlíny Vazdové jsem přečetla jedním dechem. Logicky tedy mé první kroky vedly do chovatelské stanice od Emy Destinové. V roce 2008 se naše rodina rozrostla o hnědého kluka – Kujme Pikle od Emy Destinové. Pak následovala první výstava, první cvičák, první hodina agility, semináře….a kolotoč se rozjel…. V roce 2012 naši smečku rozšířila krásná černá fena – Demmi´s Darling Old Tapis.

Nyní se aktivně věnujeme nejen vystavování naší holčičky Demmi´s Darling Old Tapis, ale také agility a sportovní kynologii. Velice mě těší naše úspěchy. V roce 2013 se Demmi stala vítězkou memoriálu Milana Karena a na MSV BC při EVP ve třídě otevřené v konkurenci 16fen získala V1, CAC.

Demmi, mám z tebe opravdovou radost. Slávko, moc děkuji.